sev litovel logo

About Us

SEV Litovel s. r. o.

SEV Litovel, s.r.o.

Společnost SEV Litovel, s.r.o. byla založena v roce 1999 a navazuje na výrobu gramofonů firmy Tesla Litovel a později ETA a.s. Hlinsko závod 06 Litovel.

Od založení spolupracujeme s rakouskou firmou Pro-Ject Audio Systems, pro níž vyvíjíme a vyrábíme gramofony od střední až po nejvyšší třídu. Mimo spolupráci s firmou Pro-Ject vyrábíme, nebo jsme v minulosti vyráběli, gramofony pro firmy Music Hall, EAT, Block Audio, Thorens, Crosley, AVM, Kalista a spoustu dalších.

Pro firmu Pro-Ject vyrábíme mimo jiné i limitované série gramofonů pro nejrůznější světové umělce či skupiny jako jsou Beatles, Metallica, Rolling Stones, Parov Stellar, Pink Floyd a jiné.

Kromě vlastního designu, konstrukce a technologie je naší velkou výhodou téměř naprostá výrobní soběstačnost. Na odloučeném provoze Červenka vyrábíme většinu mechanických dílů potřebných pro montáž, na provoze Litovel probíhá výroba elektromotorků, elektroniky a samotná finální montáž gramofonů.

ISO 9001 Certificate

SEV Litovel is certified to ISO 9001 quality management standards. The company has been certified since 2000.

EISA Awards

The Expert Imaging and Sound Association is the community of 58 technology magazines, websites and social media commentators from 29 countries, specialising in hi-fi, home theatre, photo and video, in-car and mobile electronics. Every year the EISA jury of experts rewards the best products in each class with a coveted EISA Award.

Námi vyráběné gramofony firmy Pro-Ject získávají toto ocenění pravidelně již mnoho let. 

Projekt FVE - SEV Litovel, s.r.o.

Projekt FVE – SEV Litovel, s.r.o., registrační číslo CZ.31.3.0/0.0/0.0/22_001/0001636 je spolufinancován Evropskou Unií. Na tento projekt byla přidělena dotace Ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci Národního plánu obnovy – přechod na čistší zdroje energie. Cílem je realizace fotovoltaické elektrárny o výkonu 228 kWp na dvou budovách výrobních hal. Díky tomuto projektu dojde ke snížení emisí a k úspoře el. energie a nákladů společnosti SEV Litovel, s.r.o.

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení